top of page

Hakkımızda...

Hakkımızda
 Dış ticaret; yurtdışındaki müşterinizden aldığınız siparişten başlayıp, sipariş edilen ürünün müşterinize teslim edilmesine kadar yaptığınız tüm işlemleri kapsayan bir süreçtir.

 Satın alma biriminizden muhasebe biriminize, sipariş yönetiminizden nakliye organizasyonunuza kadar firmanızın neredeyse tüm birimleri dış ticaret işleminize bir noktada temas ederler.

 Dış ticaret sadece firmanızın birimleriyle sınırlı da değildir. Nakliye için hizmet aldığınız firmalardan gümrükleme şirketlerine, depolama hizmetlerinden hukuki danışma mekanizmalarına kadar; firmanıza dahil olmayan ancak birlikte çalıştığınız birçok iş ortağınız dış ticaret sürecinizin bir parçasıdır.

 

 Bu kişiler dışında; Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Ticaret Odaları, Borsalar gibi birçok otorite de dış ticaret sürecinizde taraf olmaktadır.

 Bu kadar tarafın olduğu, çok sayıda kişiyle muhatap olmak zorunda kalınan zorlu bu süreçte; kontrolü tam olarak sağlayamamak, bazı durumları gözardı etmek, verimsizlikler yaşamak ise sıklıkla yaşanan durumlardır. Bu durumlar size ilave maliyetler, gecikmeler, cezalar; yani sıkıntılar olarak geri dönmektedirler.​

  Vis&Primas müşterilerine dış ticaret süreçlerinin her noktasında danışmanlık yaparak ve kurumsal süreçlerine uygun işlem tesis edildiğini denetleyip raporlayarak; şirket yönetimlerinin operasyonel süreçler üzerindeki kontrolünü arttırmasını sağlayacak sistematiğin kurulmasına önderlik etmeyi amaçlamaktadır.

  Müşterilerimize, sonuç odaklı hizmet anlayışıyla, sorunlarının çözümünde yol göstermek ve en iyi hizmeti sunmayı asli görevimiz addetmekteyiz.

bottom of page